در دهه اخیر با پیشرفت در حوزه‌های مختلف، تغییراتی زیادی در مدل کسب و کارها به وجود آمد؛ تغییراتی که باعث شد مدیریت بسیاری از فرایندهای مالی و حسابداری در سازمان‌ها و شرکت با پیچیدگی‌های زیادی همراه شود و نیاز به نیروهای متخصص و کارآمد در زمینه حسابداری احساس شود.

حسابداری را می‌توان زبان تجارت برای یک کسب و کار تعریف کرد؛ تجارتی که دربرگیرنده بسیاری فرایندهای مالی و حسابداری است. امروزه حسابداران با این زبان مشترک رابط بین واحدها و بخش‌های مختلف یک کسب و کار شده‌اند. حسابداران با ارائه گزارشات مالی و تحلیل و بررسی صورت‌های مالی کسب و کارها، اطلاعات لازم را در اختیار مدیران و ذی‌نفعان قرار می‌دهند. به همین دلیل وجود آن‌ها در هر سازمان یا شرکتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای تبدیل‌شدن به یک حسابدار متخصص نیاز به طی‌کردن مسیر پرفراز و نشیبی است؛ مسیری که پیمودن آن نیاز به شناخت کاملی از این رشته دارد. حسابداری یکی از رشته‌های آموزش عالی است که به عنوان یکی از رشته‌های خدماتی نیز شناخته می‌شود. یکی از اهداف مهم این رشته آموزش نیروهایی متخصص و کاربلد به منظور جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت و تهیه گزارش‌های مالی سازمان‌ها و شرکت‌ها مطابق با معیارهای از قبل تعیین شده است.

افرادی که قصد تحصیل در رشته حسابداری را دارند در وهله اول می‌بایست علاقه زیادی به اعداد و ارقام داشته باشند. زیرا یک حسابدار با اعداد و ارقام و معادله‌های ریاضی سروکار دارد و باید بتواند نتیجه تحلیل‌های خود را در قالب گزارش‌های کاربردی با کمک بهترین نرم افزار حسابداری در اختیار مدیران قرار دهد.


همین حالا برای مشاوره یا ثبت نام در کلاس های حسابداری با تیم پارسا حساب ایرانیان تماس بگیرید. ۸۸۳۹۰۱۳۹  و ۸۸۳۹۰۲۳۹ و ۰۹۱۲۳۲۰۶۷۰۴ میدان فاطمی خیابان چهلستون بوعلی شرقی پلاک ۲۵ طبقه ۴ واحد ۱۰